تولد یک ایران

پیروز شدیم 🙂

این دوره انتخابات خیلی استرس آور بود. از طرفی تجربه تلخ ۸۸ و ترس از بی‌توجهی به آراءمون رو داشتیم. از طرف دیگه جناح رقیب هر چه در چنته داشت رو کرد. تمامی ارگان‌ها و شخصیت‌ها از تمام ظرفیت خودشون برای پیروزی در انتخابات استفاده کردند.

ما این قمار رو پذیرفتیم و در انتخابات شرکت کردیم.

 

و اما نتیجه انتخابات ۲۹ اردیبهشت یک نه بزرگ بود.

نه به عوام‌فریبی

نه به نگاه ایدئولوژیک به مسائل کشور

نه به صدقه به مردم

نه به انحصار طلبی

نه به دشمنی با دنیا

ما رفتیم پای صندوق و به افزایش یارانه رای منفی دادیم! این یعنی بلوغ سیاسی. نشون دادیم که آزادی خریدنی نیست.

ما رفتیم پای صندوق و گفتیم شاید گرسنه باشیم اما گدا نیستیم.

ما رفتیم پای صندوق و نشون دادیم اصل رو از فرع، اخلاق رو از بی‌اخلاقی، دروغ رو از راست و راه رو از بی‌راهه تشخیص میدیم.

ما روحانیِ اصولگرا و معتدل رو به اصلاح‌طلبی مبارز تبدیل کردیم و البته روحانی هم این بین ثابت کرد در کنار میانه‌روی اگر نیاز باشه اهل مبارزه‌ست. ثابت کرد لیاقت اعتماد مردم رو داره. ثابت کرد میتونه رهبری کنه. ثابت کرد مردم میتونن بهش تکیه کنن. ثابت کرد در تابش آفتاب تند تندروی‌ها میتونه سایه‌ای برای مردم باشه.

رئیس جمهور دوازدهم کشور ما روحانی‌ست، مردی که گفت آبرو و جانش را فدای مردم خواهد کرد.

ما پیروز شدیم اما خواسته‌هامون رو فراموش نخواهیم کرد. حصر رو فراموش نخواهیم کرد. شاید بال نداشته باشیم اما پرواز رو فراموش نخواهیم کرد.

 

5 نظر در “تولد یک ایران

 • اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۶ در ۱۲:۱۱ ب.ظ
  پیوند یکتا

  خیلی خوب نوشتی
  میدوس💜🙌🏻💚مبااارک باشه:)

  پاسخ
 • اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۶ در ۳:۱۳ ب.ظ
  پیوند یکتا

  به امید شکستن حصر ✌ عالی بود متنت عزیزم ❤ ^_^

  پاسخ
 • خرداد ۲, ۱۳۹۶ در ۷:۳۴ ب.ظ
  پیوند یکتا

  طاهر عزیز سلام
  من هم از اینکه آقای روحانی دوباره رئیس جمهور شدند، خیلی خوشحال هستم، البته خیلی وقت بود که پای صندوق رای نرفته بودم، آخرین انتخاب من مربوط به سال ۸۴ بود، اما این انتخابات جای ریسک نگذاشته بود، برای همین شرکت کردم منتها اجازه بده به خوش‌بینی شما نباشم، به حصر، به اعتدال و حتی به شعور سیاسی بالایی که گفتی، بگذار بد بین باشم. واقعاً فکر نمی‌کردم تفکرات رادیکال در کشور به اندازه‌ی ۱۵ میلیون رای بزرگ باشد، واقعاً فکر نمی‌کردم یک نامزد در شهرش (جایی که بیشترین محدودیت را اعمال کرده) با وجود باخت نهایی، پیشی بگیرد. اصلاً فکر نمی‌کنم که به یارانه ۳ برابری نه گفته باشیم، ما حرف کسی که وعده داده بود را باور نکردیم و اگر یارانه دلمان را زده بود، همان وقتی که گفتند بیائید و انصراف بدهید، فوج فوج نمی‌رفتیم برای ثبت نام در سایت یارانه بگیران. من خوشحالم اما دوست دارم جو گیر نباشم، همین.

  پاسخ
  • خرداد ۲, ۱۳۹۶ در ۸:۰۴ ب.ظ
   پیوند یکتا

   سلام حسین جان
   به نظر من ما از نظر بینش سیاسی در شرایط بهتری نسبت به گذشته هستیم. اتفاقا چند روز پیش خبر احتمال کناره‌گیری محسن هاشمی برای شهردار شدن رو خوندم و بلافاصله واکنش‌های شدید کاربرها داخل توئیتر رو به همراه داشت که باعث شد کمتر از یک روز خبر کناره‌گیری هاشمی یا هر عضو دیگه‌ای از شورای شهر منتفی اعلام بشه. به نظرم دسترسی گسترده به شبکه‌های اجتماعی باعث شده دسترسی به اطلاعات و به دنبال اون شعور سیاسی تا حد قابل ملاحظه‌‌ای بالا بره. البته لزوما این بینش موافق رای من و شما نیست، خیلی وقت‌ها من هم استدلال‌هایی می‌بینم که به نظرم احمقانه میاد ولی وقتی بیشتر و بدون تعصب بهشون فکر می‌کنم رگه‌هایی از منطق رو در اون‌ها می‌بینم.
   تفکرات رادیکال ۱۵ میلیون نیست به نظر من. به هرحال جناح اصول‌گرایی همیشه سبد رای خودش رو داشته و خواهد داشت. شاید رئیسی بهترین گزینه اون ۱۵ میلیون هم نبوده باشه اما انتخاب بین بد و بدتر کردن. بگذریم از نفوذ و قدرت بسیج و سپاه و مساجد و صداسیما و… که عمدتا تریبون رادیکالیزم شده بودن و به هرحال هر کودوم سبد رای خودشون رو دارن.
   یارانه سه برابری هم این نبود که شدنی نباشه (در صورت تصویب مجلس) فقط تبعات خیلی زیادی به همراه داشت و به نظرم مردم هم برای تن ندادن به گرونی‌هایی که به دنبال افزایش یارانه‌ها میومد از این شعار استقبال نکردن.
   برای انصراف ندادن از یارانه من بهت حق میدم حسین. برای خود من هم عجیب بود که چرا همکاری نشد اما بیشتر که فکر کردم به این نتیجه رسیدم که وقتی دولت با ملت همزبون نیست نباید توقع داشت مردم از حقشون بگذرن که به دولت کمک کنن. باز نمیشه از این ایراد چشم پوشی کرد و قصد توجیح هم ندارم. به هرحال بایستی همکاری بهتری صورت میگرفت اما مطمئن هستم اگر چهره‌ای مثل میرحسین از مردم میخواست که از گرفتن یارانه انصراف بدن شرایط خیلی متفاوت بود. نباید از مردمی که سال‌ها ظلم و گرونی رو تجربه و تحمل کردن توقع داشت به طرفه العینی با دولت همکاری کنن.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *