جوخه خودکشی

جوخه خودکشی یا suicide squad از فیلمایی بود که وقتی خبرِ اومدنش رو شنیدم خوشحال شدم. من dc رو به marvel ترجیح میدم. البته سریِ x-men حسابش جداست. بعد از اومدنِ فیلم و فروش کم و امتیاز کم منتقدین جا خوردم! فقط پوسترهایِ جوکر و هارلی کافی بود که منتظرِ یک فیلمِ فوق‌العاده باشم. تا همین امروز صبح که فیلم رو دیدم.

اوایلِ فیلم قابل قبول بود ولی نیمه دوم فیلم واقعا خوب نبود. به عنوانِ یه فیلمِ معمولی تو ژانرش میشد پذیرفت ولی وقتی فیلم اسمِ کمیک رو همراه داره با دوجین از شخصیت‌های محبوبِ dc باید بهتر از این عمل کنه.

معرفیِ شخصیت‌ها در اول فیلم بد نبود ولی فلش بک‌های بیش از حد لذتش رو از بین برد. شخصیت پردازی هم که واقعا ضعیف بود. مارول قبل از اینکه اولین avengers رو بسازه تا سال‌ها داشت شخصیت‌هاش رو جا می‌انداخت. البته نه اینکه بگم dc هم باید اینکارو کنه، ولی جوخه خودکشی خیلی ضعیف بود. مثلا فیلمِ watchmen نمونه عالی از شخصیت پردازی در یک فیلمه.

من فکر میکنم این فیلم رو با عجله و برای رسیدن به ماراتونِ فیلم‌هایِ کمیک که چند سالی هست شروع شده، ساختن. و همین عجله باعث شده باعث شده فیلم انقدر متوسط باشه.

در موردِ جوکر فقط میتونم بگم گریمِ خوبی داشت! و در تمامِ صحنه‌ها متوسط ظاهر شد. حتی بعضی‌جاها صدایِ خرخر میداد! هارلی هم اوایلِ فیلم خیلی منو امیدوار کرد و به نظرم به تنهایی میتونست فیلم رو نجات بده ولی از یکجایی به بعد تبدیل شد به یه دخترِ احساساتی که عاشقِ دوستاشه!! بازیِ margot robbie قابلِ قبول بود ولی عالی نبود. اما میشه گفت مثبت‌ترین نکته فیلم بود.

صحنه‌ای که جوکر پیاده میشه و هارلی میگه دوستش داره مثلا میتونست خیلی خوب باشه، ولی نبود. حتی دریغ از یک دیالوگ.

البته این انتقادها به شرطی وارده که بخوایم شخصیت ها رو با کمیک‌هاشون مقایسه کنیم. وگرنه در مقایسه با فیلمِ batman vs superman و امثالهم این فیلم بهتر بود و بازیگرها هم بهتر بازی می‌کردن.

خیلیا معتقد بودن به دلیلِ شلوغ بودنِ فیلم شخصیت‌ها نتونستن خودشون رو نشون بدن. ولی جاهایی که میتونستن هم خیلی خوب نبودن. یکسری شخصیت هم که اضافی بودن ولی کارگردان یه زور میخواست بهشون هویت بده.

البته من با امتیازِ ۱۶ از ۱۰۰ که منتقدین دادن هم موافق نیستم. به طورِ کلی من ۶ از ۱۰ به این فیلم میدم.

در کل اگه فکر میکنین suicidé squad فیلمی کمیک طوره (همونجور که از پوسترهاش برمیومد باشه)، با دیدنش ناامید میشید. ولی اگه به عنوانِ یه فیلم اکشن، فانتزیِ پر زرق و برق نگاه کنید، ارزشِ یکبار دیدن رو داره.

پی‌نوشت۱: خیلی‌ها فک میکنن جوخه خودکشی یه فیلمِ ضد قهرمانیه. در صورتی که فیلم کاملا ابرقهرمانیه. فقط جایِ بتمن و سوپرمن با deadshot و harley طرفیم. اما خبری از ضدقهرمانی نیست. مثل اخراجی‌هاست که یکسری ضدقهرمان میرن جنگ تبدیل به قهرمان میشن. کلِ فیلم هم پره از ارزش‌هایی مثلِ عشق و دوستی و خانواده!!

پی‌نوشت۲: اگه به شخصیت جوکر علاقه دارید کمیک The Killing Joke رو بخونید. انیمیشن‌ش هم امسال ساخته شد.

پی‌نوشت۳: بهترین تجربه من با شخصیت‌های dc بازیِ Batman Arkham City بود. شخصا بهترین جوکری هم که دیدم توی این بازی بود.

یک نظر در “جوخه خودکشی

  • آبان ۳۰, ۱۳۹۵ در ۱۱:۳۷ ب.ظ
    پیوند یکتا

    این متنت رو که خوندم فهمیدم درباره فیلم کمیک هیچی نمیدونم :))

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *