هری پاتر باز می‌گردد…

چند وقتی بود خبر یک فیلم با نویسندگیِ jk rowling رو میدونستیم و تریلرهاش رو هم دیده بودیم. برای کسایی که نمیدونن اسمِ فیلم هست: fantastic beasts and where to find them ترجمه‌اش میشه جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آنان (یا اینکه کجا میشه پیداشون کرد).

راجع به داستان فیلم سعی کردم تا میتونم کنجکاوی نکنم چون دوست داشتم وقتی میاد ببینم و حینِ تماشا در جریان قرار بگیرم. میدونیم که جی کی رولینگ خودش فیلمنامه رو نوشته. کارگردان هم David Yates هست که از شماره ۵ به بعدِ هری پاتر رو کارگردانی کرده. ضمنا Colin Farrell هم داخلِ فیلم هست که خبرِ خیلی خوبیه.

یک نکته دیگه هم اینه که فیلم قرار هست ۵ قسمتی باشه.

و اما خبرِ اصلی که باعث شد این پست رو بنویسم…

 جانی دپ (Johnny Depp) قراره تویِ این سری از فیلما نقشِ گریندل والد رو بازی کنه.

گریندل والد یک جادوگرِ جادویِ سیاهه که با دامبلدور دوست میشه تا به deathly hollows یا یادگارانِ مرگ دست پیدا کنه. میدونیم یادگاران مرگ شاملِ یک چوبِ ارشد (شکست ناپذیر)، یک شنلِ نامرئی کننده و یک سنگِ رستاخیز است.

 

هری پاتر یادگاران مرگ. شنل نامرئی چوب جادویی موجودات شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها
یادگارانِ مرگ سه قطعه جادویی هستند که سه برادر بعد از فریب دادنِ مرگ هنگامِ عبور از یک پل به یادگار می‌برند.

خلاصه اینکه قرارِ جانی دپ نقشِ یه جادوگره جادوی سیاه رو بازی کنه خبر خیلی خوبیه.

 

البته تویِ این قسمت که تازه اکران شده خبری از جانی دپ نیست ولی در آینده اضافه میشه.

خبرِ خوب بعدی که برای طرفدارهای هری پاتر شاید از بودنِ جانی دپ هم مهمتر باشه حضورِ قطعی دامبلدوره. البته Michael Gambon گفته نقش دامبلدور رو بازی نمیکنم چون که پیر شدم و مناسبِ نقش دامبلدورِ جوون نیستم و فقط شاید در فلش بک هایی به گذشته به عنوانِ پدرِ دامبلدور حضور پیدا کنم. این خبر بده چون دامبلدورِ خوب پیدا کردن خیلی هم آسون نیست. اما با توجه به اینکه yates کارگردانِ چندین فیلم از هری پاتر بوده و خودِ رولینگ هم به عنوانِ نویسنده حضور داره بعید میدونم کارِ اشتباهی بکنن.

هری پاتر و فرزند نفرین شده

البته من بازیگرهای تئاترِ هری پاتر و فرزند طلسم شده (یا نفرین شده) رو میدیدم خیلی به نظرم جالب نبودن. ولی بعید میدونم تویِ نسخه سینمایی اون اشتباهات تکرار شه. البته از نظر من اشتباه بوده و نظرم هم کاملا حسیه. شاید بخاطر اینکه دوست نداشتم بزرگ شدنشون رو به این شکل ببینم. تازه در موردِ نسخه تئاتر بازیگرها باید جایِ هری پاتر و هرمیون و رون رو پر میکردن که خب کارِ ساده‌ای نیست. در کل من به castـه فیلمِ جدید امیدوارم. توی فیلم اول fantastic beasts and where to find them بازیگر اصلی رو Eddie Redmayne بازی میکنه که برای فیلمِ تئوریِ همه چیز هم اسکار گرفت و خب بازیگر خوبیه. بقیه هم نگاهی بندازید می‌بینید که از بهترین‌ها هستن. اومدن جانی دپ هم که حرفی برای گفتن نذاشته.

خبر آخر هم اینکه فیلمِ هری پاتر و فرزند نفرین شده (harry potter and the cursed child) هم به کارگردانیِ david yates حداقل تا آخرِ سری فیلم‌های fantastic beasts and where to find them ساخته نخواهد شد. که البته بهتر! اصلا نباید بسازنش. من از کتابش خیلی لذت نبردم. اینکه ببینی هری و هرمیون و رون بزرگ شدن و حالا بچه‌هاشون دارن میرن مدرسه و… خیلی جالب نبود برایِ من. از نظرِ حسی میگم وگرنه داستانِ خوبی بود که البته به مجموعه هری پاتر نمی‌رسید.

release date برای فیلمِ جانوران شگفت‌انگیز و زیستگاه آنان قسمت اول هم در آمریکا ۱۸ نوامبر اعلام شده. یعنی پس فردا.

یک نظر در “هری پاتر باز می‌گردد…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *